Napisali o nas na Kwidzyn.NaszeMiasto.PL

Napisali o nas na stronie Kwidzyn.NaszeMiasto.PL!

Kwidzyn: Internauta miejskiego forum przygotowuje podcasty o życiu miasta
2012-08-07, Arkadiusz Kosiński
Krzysiek, internauta miejskiego forum e-Kwidzyn od jakiegoś czasu para się ciekawym zajęciem. W zaciszu domowym przygotowuje kwidzyńskiej podcasty o nazwie „Audycje e-Kwidzyn”.
- Jestem fanem wielu podcastów sieciowych. Zarówno polskojęzycznych jak i zagranicznych. Namiętnie też słucham audycji radiowych programu trzeciego. Zauważyłem, że Kwidzyn nie posiada, ani radia lokalnego, ani nikt przede mną nie próbował wystartować z podobnym projektem. Stwierdziłem więc – dlaczego by nie spróbować zrobić coś dla miasta w którym mieszkam prawie od urodzenia – mówi.

Podcast to najogólniej mówiąc forma internetowej publikacji dźwięku lub obrazu, która ukazuje się cyklicznie. Jak przyznaje Krzysiek vel Canario, nagrywanie podcastów jest banalnie proste – wystarczy pomysł, miejsce w sieci i kilka darmowych programów.

- Do nagrania i podstawowej obróbki używam darmowego programu Audacity. Część prostych jingli zrobiłem korzystając z programu GarageBand na iPada, a muzykę do audycji wybieram ze strony Musicalley.com. Dzięki temu nie mam problemów z ZAIKSem. Na tej stronie utwory publikują niszowi artyści za zgodę do wykorzystania ich utworów w radiach internetowych i podcastach – wyjaśnia.

W swoich audycjach zajmuje się jak na razie głównie przeglądem prasy i nadchodzących wydarzeń, ale nie brakuje także bardziej frapujących tematów. W ostatnim odcinku wraz z dwójką innych internautów forum, Krzysiek rozmawia o emigracji. To zaczyn do audycji tematycznych, które wkrótce mają pojawiać się częściej.

- Przez tydzień zbieram informacje z lokalnej prasy i wybieram najciekawsze artykuły. Potem w zależności od czasu, albo wysyłam materiał do nagrania do Agnieszki – naszej drugiej lektorki, albo nagrywam sam – przyznaje.

Jak do tej pory, Krzyśkowi do współpracy udało się zaprosić jedną lektorkę, wspomnianą Agnieszkę, ale jeśli Ty masz ochotę spróbować swoich sił, jesteś kreatywny i czujesz, że mógłbyś się sprawdzić, skontaktuj się z autorem pod adresem audycje@e-kwidzyn.pl lub na forum.e-kwidzyn.pl (nick Canario).

Niektórzy, zwłaszcza stali bywalcy forum e-Kwidzyn, mogą pamiętać, że Krzysiek, próbował już wcześniej robić podobne podcasty. Za pierwszym podejściem pomysł jednak spalił na panewce.

- Trochę, źle się za zabrałem za projekt i sprawy organizacyjne wyczerpały mnie kreatywnie. Próbowałem za wszelką cenę działać samodzielnie, a na dłuższą metę tak się nie da. Teraz mam pełne wsparcie Stowarzyszenia E-Kwidzyn i działamy zespołowo – wyjaśnia.

Link do artykułu

Zostaw komentarz

Twojego e-maila nigdy nikt nie zobaczy. Pola oznaczane gwiazdką * należy wypełnić obowiązkowo.